کنکور کارشناسی ارشد طراحی صنعتی (آزمون تئوری و عملی)

کنکور مرحله اول کارشناسی ارشد طراحی صنعتی

یکی از جذاب ترین رشته های تحصیلی برای جوانان و دانشجویان در دانشگاه، رشته طراحی صنعتی است. رشته ای که زیبایی شناسی هنر را با دانش فنی و سلیقه فرهنگی به صورتی جامع ترکیب می کند و یکی از جلوه های پررنگ و کامل علوم انسانی (مارکتینگ، روانشناسی، مردم شناسی و ...) در مباحث زیبایی شناسی و هنر شناخته می شود. به همین دلیل است که علاوه بر فارغ التحصیلان کارشناسی طراحی صنعتی ، با تعداد قابل توجهی از فارغ التحصیلان رشته های دیگر مواجه می شویم که جذب این رشته می شوند و تصمیم به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته طراحی صنعتی می گیرند .

واقعیت قابل تامل در این زمینه ترکیب قبول شدگان دانشگاه های سراسری در مقطع کارشناسی ارشد است. اگر فقط قبول شدگان «دانشگاه های سراسری» کارشناسی ارشد را در نظر بگیریم می فهمیم که هر ساله حدود 40 تا 50 درصد این افراد ( و حتی رتبه های تک رقمی) را فارغ التحصیلان رشته های دیگر تشکیل می دهند. رتبه ی اول کنکور کارشناسی ارشد سال 93 (شهاب عسگریان) و سال 97 ( سعید خانجانی) نماینگر موفقیت این طیف از افراد است.

بنابراین شانس موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد  برای فارغ التحصیلان طراحی صنعتی و فارغ التخصیلان دیگر رشته ها تا حد زیادی به یکدیگر نزدیک است. در واقع عامل تمایز و برتری داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد طراحی صنعتی را نه رشته کارشناسی که میزان دانش و اطلاعات داوطلبان و آموخته های علمی آنان تعیین خواهد کرد. اگر چه پیش زمینه ی علمی دیزاین و آشنایی داوطلبان با مبانی نظری دیزاین و علم مواد آنان یادگیری مطالب را آسانتر می کند.
هر ساله حدود نیمی از دانشجویان دوره های آمادگی کنکور کارشناسی ارشد طراحی صنعتی در آکادمی بعد سوم از بین فارغ التحصیلان رشته طراحی صنعتی ومابقی فارغ التحصیلان رشته های دیگر هستند. این در حالی است که سطح آموزش آکادمی دیزاین بعد سوم برای کلیه ی شرکت کنندگان مشابه و یکسان است.

این آموزش، کلیه موارد درسی و مطالبی را که در کنکور کارشناسی ارشد مورد سوال و سنجش قرار می دهند را در برمی گیرد تا دانشجویان این دوره ها در آزمون کارشناسی ارشد طراحی صنعتی بتوانند با بهترین سطح اطلاعات و آمادگی علمی حضور یابند.
پیش از آشنا شدن با اسامی رتبه های برتر آکادمی دیزاین بعد سوم در کنکور کارشناسی ارشد طراحی صنعتی سال های گذشته به موارد زیر دقت فرمایید:

- در 5 سال گذشته، 78 درصد از پذیرفته شدگان دانشکده های هنرهای زیبا و تهران (به عنوان انتخاب اول داوطلبان کنکور ارشد طراحی صنعتی) را دانش آموختگان آکادمی بعد سوم به خود اختصاص داده اند. به طور دقیق تر 45 نفر از تعداد 57 نفر پذیرفته شده دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران.  

- در 5 سال گذشته 88 در صد از رتبه های 1 تا 5 کنکور ارشد طراحی صنعتی را دانش آموختگان آکادمی بعد سوم به خود اختصاص داده اند. ( در واقع 22 نفر از بین 25 نفر رتبه های برتر 5 سال گذشته )

برای مشاهده ی رتبه های برتر کنکور کارشناسی ارشد طراحی صنعتی 97 که در آکادمی دیزاین بعد سوم آموزش دیده اند روی لینک زیر کلیک کنید.

لینک: http://www.idacademy.ir/content/?id=3016

همچنین برای آشنایی با رزومه چشمگیر آکادمی بعد سوم در کنکور سال های 93 تا 96 بر روی لینک زیر کلیک کنید.

http://www.3d-designacademy.com/details.asp?id=146

از آنجایی که هیچ موفقیت و دستاوردی به صورت اتفاقی حاصل نمی شود و در نتیجه برنامه ریزی و پروسه  ای مدون، علمی و دقیق است، آکادمی دیزاین بعد سوم مبنای تمامی کلاس های گروهی خود را بر همین پایه و با هدف موفقیت حداکثری برای دانش آموختگان دوره های آمادگی کنکور کارشناسی ارشد گذارده است.
بر اساس این هدف گذاری گروه علمی آکادمی بعد سوم سر فصل ها و بودجه بندی آموزشی خود را برگزاری تعیین و تدوین کرده است که کلیه مباحث و مطالب مطرح شده در کنکور کارشناسی ارشد طراحی صنعتی را پوشش دهد یا اینکه هر دانشجویی را به حدی از میزان و توانایی علمی برساند که بتواند رتبه 1 کنکور کارشناسی ارشد طراحی صنعتی را کسب نماید. منوط به این که به طور کامل در برنامه آموزشی آکادمی بعد سوم جا گرفته و از زمان و امکانات آموزشی خود بهره کافی را ببرد.

کنکور ارشد طراحی صنعتی در دو مرحله ( آزمون تئوری و آزمون عملی ) برگزار می شود. آزمون مرحله اول یا همان کنکور تستی، ضریب 10 از 14 ، یعنی در حدود 72% نتیجه کلی را در برمی گیرد. اینجاست که به اهمیت کنکور مرحله اول کارشناسی ارشد طراحی صنعتی در قبولی نهایی ارشد این رشته پی می بریم.

کلاس های آمادگی کنکور ارشد آکادمی دیزاین بعد سوم

مبانی طراحی صنعتی ، رویکردهای دیزاین – مدرس : مهدی اصل فلاح - 24 ساعت

مواد و روش های ساخت و تولید – مدرس: حسن لطیفی (پلاستیک)/ سینا حسنلو (فلز)/ سعید بیابانی (چوب) - 36 ساعت

ارگونومی ، آنالیز پوسچر و آنتروپومتری –  مدرس : زهره اریسیان - 24 ساعت  

مباحث فنی ، درک استاتیک ، دینامیک و مقاومت مصالح (سطح 1 و 2)–  مدرس : علی شیخ پور - 27 ساعت

زبان تخصصی سطح 1 – مدرس : حسن یعقوبی - 15 ساعت

زبان تخصصی سطح 2 – مدرس : حسن یعقوبی  - این واحد درسی مختص دانشجویان در حد تافل یا کسانی که سطح 1 را گذرانده باشند است – 36 ساعت

تاریخ و سبک شناسی طراحی صنعتی، تاریخ هنر ایران و جهان - مدرس: نواب بحرینی -  24 ساعت

مشاوره ، برنامه ریزی تحصیلی ، اولویت بندی دروس –  مشاور : نواب بحرینی – هر هفته تا کنکور

 

کلاس های آمادگی کنکور عملی کارشناسی ارشد طراحی صنعتی

پس از پشت سر گذاشتن آزمون تئوری در مرحله اول، داوطلبان در صورت مجاز شدن در آزمون عملی کارشناسی ارشد طراحی صنعتی در مرحله دوم شرکت نمایند. نمره کسب شده در این مرحله دارای ضریب 4 از 14 می باشد. در واقع در حدود 28 درصد نتیجه کل آزمون کارشناسی ارشد طراحی صنعتی به نمره کسب شده در این مرحله اختصاص دارد.

نمره کسب شده در این مرحله از مجموع نمرات 6 شیت 50 در 35 سانتی متر حاصل می شود. در این شیت ها ایده یا ایده های داوطلب باید از لحاظ مختلف مانند ارگونومی، زیبایی شناسی و ... به صورت تصویری تشریح شود.  

اسکچینگ، فرم پردازی و بهبود دهی فرم - مدرس: مهیار صامت حقیقی

رندرینگ و رنگ گذاری سریع با ماژیک، پاستل و... - مدرس: معین کهریزی

هایبرید اسکچینگ، فرآیند طراحی، شیت بندی، اصول گرافیکی و بیان طراحانه در آزمون عملی- مدرس: مهدی اصل فلاح

ارگونومی، مواد، نقشه کشی، گشتالت، زیبایی شناسی و نکات امتیاز آور در شیت بندی - مدرس: نواب بحرینی

6 جلسه 3 ساعته (18 ساعت)  

4 جلسه 3 ساعته (12 ساعت) 

6 جلسه 3 ساعته (18 ساعت) 

4 جلسه 3 ساعته (12ساعت) 

 

در پایان، نمره کل هر داوطلب از جمع تراز علمی کسب شده در مرحله اول با تراز 10 و نمره بدست آمده از آزمون عملی (کنکور مرحله دوم) با تراز 4 بدست خواهد آمد. رتبه بندی کل و قبولی در هر دانشگاه بر اساس این نمره کل خواهد بود.

توجه: از آنجایی که در حدود 72 درصد نتیجه کنکور کارشناسی ارشد طراحی صنعتی به کنکور مرحله اول (یا کنکور تئوری) مربوط می شود، و اثر گذاری کنکور عملی بسیار کمتر از آن چیزی است که اغلب داوطلبان فکر می کنند، توصیه می شود که آمادگی کنکور تئوری را بسیار جدی و مهم بدانید تا با بهترین نتیجه بدست آمده از کنکور تئوری به آمادگی برای آزمون عملی بپردازید. هرچند آمادگی برای کنکور عملی نیز بهتر است قبل از کنکور تئوری آغاز شود.

برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد دوره جامع آمادگی کنکور کارشناسی ارشد طراحی صنعتی و یا تعیین وقت مشاوره ابتدایی رایگان با تلفن آکادمی تماس و یا به محل آکادمی مراجعه بفرمایید:

تلفن: ۲۶۴۰۷۶۴۶

آدرس: بلوار میرداماد، خیابان شمس تبریزی شمالی، پلاک ۱۴، واحد ۴

همچنین برای آشنایی بیشتر با کنکور کارشناسی ارشد طراحی صنعتی و سرفصل ها و دروس آن و گفتگو با رتبه های برتر سالهای گذشته می توانید به عضویت کانال کنکور ارشد طراحی صنعتی درآیید:

لینک سوپرگروه تلگرام کنکور ارشد طراحی صنعتی: https://t.me/joinchat/BfhC2kNxYl1jcOdCYPFzEg


تاریخ ارسال: 1396/07/23    تعداد بازدید: 2323

مطالب مرتبط:
آخرین اخبار:

ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون کارشناسی ارشد طراحی صنعتی ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون کارشناسی ارشد طراحی صنعتی
دوره «حضوریآنلاین» زمستانی طراحی طلا و جواهرات با %20 تخفیف تا 25 آذر دوره «حضوریآنلاین» زمستانی طراحی طلا و جواهرات با %20 تخفیف تا 25 آذر
عضویت در خبرنامه:


T  +98 21  26407646