بل کوگن، اولین چهره مطرح زن در دنیای طراحی صنعتی.

به مناسبت روز جهانی زن، نگاهی مختصر به زندگی نامه بل کوگن، اولین چهره زن مطرح در دنیای طراحی صنعتی می اندازیم.
بل کوگن (Belle Kogan)در در سال 1902درکشور روسیه متولد شد، با اینحال در کودکی به پنسیلوانیای آمریکا مهاجرت کرد. در کنار گرایش به هنر، کوگن به عنوان تنها دختری در مدرسه شناخته میشد که در کلاس های ترسیم فنی شرکت میکرد. پس از دوره دبیرستان، کوگن برای یک ترم در انستیتوی پِرَت (Pratt institute) تحصیل کرد. با اینحال، وی برای مدیریت فروشگاه جواهرات پدرش مجبور به ترک تحصیل شد.

پیشرفت بزرگ کوگن در سال 1929 اتفاق افتاد. زمانی که شرکت Quacker silver وی را به عنوان طراح نقره استخدام کرد و منابع آموزشی مناسب را در اختیار وی قرار داد. این شرکت فرصت تحصیل در دانشگاه نیویورک را در اختیار وی قرار داد که نقش بسیار بزرگی در توسعه علم وی در دنیای دیزاین داشت.
کوگن در سال 1932 استودیوی خود را در شهر نیویورک افتتاح کرد و به نخستین زنی تبدیل شد که یک استودیوی طراحی شخصی داشت.
وی از نخستین طراحانی بود که به آزمایش و استفاده از پلاستیک روی آورد. از نخستین محصولات پلاستیکی وی میتوان به ساعت های رومیزی و توستر های با پایه پلاستیکی بود. اشاره کرد. شماری از آثار وی به کلکسیون های موزه ها پیوسته اند. با اینحال عمده شهرت وی به محصلات تولید انبوه برمیگردد. از شناخته شده ترین این محصولات میتوان به فندک Zippo اشاره کرد.
کوگن از بنیان گذار شاخه نیویروک انجمن طراحان صنعتی آمریکا بود که بعدها به انجمن طراحی صنعتی (IDI) تبدیل شد. وی همچنین در سال 1994 موفق به دریافت دیپلم افتخار از جامعه طراحی صنعتی آمریکا شد.

در ادامه برخی از آثار معروف وی را مرور میکنیم:


تاریخ ارسال: 1397/12/19    تعداد بازدید: 402

مطالب مرتبط:
آخرین اخبار:

دوره «حضوریآنلاین» تابستانی مدلسازی و رندرینگ با راینو و V-ray راینو با %15 تخفیف تا 20 خرداد دوره «حضوریآنلاین» تابستانی مدلسازی و رندرینگ با راینو و V-ray راینو با %15 تخفیف تا 20 خرداد
دوره «حضوریآنلاین» تابستانی طراحی داخلی (معماری داخلی) با ارائه مدرک بین المللی و %20 تخفیف تا 20 خرداد دوره «حضوریآنلاین» تابستانی طراحی داخلی (معماری داخلی) با ارائه مدرک بین المللی و %20 تخفیف تا 20 خرداد
عضویت در خبرنامه:


T  +98 21  26407646