اولین دوره طراحی تجربه کاربری (UX Design) مختص طراحان صنعتی در کشور - آکادمی دیزاین بعد سوم

این روزها یکی از مطرح ترین و جداب ترین شاخه های دیزاین در امر یادگیری و بازار کار،گرایش طراحی تجربه کاربری است. به خصوص اینکه به نسبت سایر شاخه های دیزاین دارای بازار کار بکرتر و البته سطح درآمد بالاتری است. از طرفی دوره هایی که در کشور برای آموزش طراحی تجربه کاربری برگزار می شود غالبا با حضور مخاطبینی همراه است که دارای پیش زمینه فنی و مهندسی هستند و دانش و ذوق طراحانه لازم را ندارند. به همین دلیل یکی از چالش ها و دغدغه های آموزشی تربیت طراحانی است که از پس طراحی تجربه برآیند.

حال آنکه در جامعه طراحی صنعتی و در میان فارغ التحصیلان، دانشجویان و علاقمندان دیزاین افراد زیادی هستند که با فرآیند دیزاین به عنوان پایه همه روندهای طراحی آشنایی دارند و می توان با آموزش کاربردی مهارت ها و ابزارهای خاص تجربه کاربری، آنها را برای کار کردن در این زمینه خاص آماده کرد.

آکادمی دیزاین بعد سوم براساس این شاخصه های جامعه طراحی و زمینه های موجود در بازار کار اقدام به برگزاری دوره کاربردی طراحی تجربه کاربری در تابستان 99 می کند. رویکرد آکادمی دیزاین بعد سوم در این دوره آماده ساختن افراد علاقمند به این گرایش دیزاین برای ورود به بازار کار است. به همین خاطر سرفصل های این دوره با الهام از دوره های روز بین المللی و با حضور مدرسانی برگزار می شود که دارای فعالیت حرفه ای در این حوزه از دیزاین هستند.

برخی از سرفصل های این دوره عبارتند از:

-          اصول ارگونومی طراحی رابط کاربری

-          اصول ساخت پورتفلیو تجربه کاربری

-          تحقیق کاربر و طراحی پرسونا، استوری بورد، طراحی مسیر